O 14.30 obok Leśniczówki w Czyżowicach rozpoczął się Bieg Towarzyski Klubu Sportowego „M.E.T.A.”. Świetna atmosfera wśród 45 biegaczy z powiatu wodzisławskiego oraz Rybnika i Gliwic, którzy w śniegu pokonywali dystans 10km w czyżowickim lesie, były też ułatwienia trasy. Puszki czyżowickich wolontariuszy szybko się zapełniły! Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali piękne pamiątkowe medale. Był z nami pan Bogusław Jordan przygotowujący fotoreportaż na stronę portalu e-gorzyce.pl. Portal objął patronat nad działalnością WOŚP w gimnazjum.   

Tymczasem w szkole powoli pojawiali się wolontariusze. Na patio mała kawiarenka dla gości i rodziców uczniów, aukcja prac plastycznych utalentowanych uczniów oraz możliwość zakupów gadżetów WOŚP. Sala matematyczna zamieniła się w przytulne miejsce dla wolontariuszy.

 O 16.00 grupa uczennic czyżowickiego gimnazjum zatańczyła dla WOŚP na tle plakatu „Jednoczymy Polaków już 25 lat”! Układ opracowany został przez Mistrzynię Polski w tańcu nowoczesnym Izabelę Rosmus. Muzyczną oprawę finału przygotował absolwent Wojciech Pawlica.

Rozliczenia wolontariuszy przebiegały sprawnie, dzięki doświadczeniu jakie mają nauczyciele  - organizatorzy wielu finałów WOŚP. Pod koniec dnia okazało się, że zebraliśmy 10876,50 złotych (w tym walutę obcą).

Dziękuję wszystkim, którzy w roku 2017 pracowali w Sztabie – wolontariuszom Gimnazjum im. ks. dra Gustawa Klapucha w Czyżowicach oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Gorzycach. Biegaczom KS M.E.T.A., portalowi e-gorzyce, rodzicom i gościom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi szkoły. To był wspaniały i radosny dzień!

Szef Sztabu Paulina Sosnecka

{gallery}2017/relacje/wosp/{/gallery}