Aktualności

Czytaj więcej: Decyzje podatkoweSzanowni mieszkańcy Czyżowic.


Decyzje podatkowe za 2020 rok są sukcesywnie dostarczane.

Istnieje także możliwość osobistego odbioru w Ośrodku Kultury od 24 -28 lutego (pn-pt) w godz. 18.00 - 20.00.

Czytaj więcej: Pomoc pogożelcomW dniu 30 grudnia w pożarze ucierpiała 3 osobowa rodzina. Całkowitemu zniszczeniu uległa kuchnia i przedpokój, pozostałe pomieszczenia także wymagają remontu. Do wymiany jest również instalacja elektryczna.

Dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza w najbliższą niedzielę (5 stycznia) po każdej mszy świętej przed kościołem jest organizowana zbiórka przez kolo charytatywne naszej parafii na rzecz ofiar pożaru.

Drodzy Czyżowianie, ufam, że jak zawsze wykażemy się ofiarnością. Wszystkie osoby chcące pomóc przy remoncie proszone są o kontakt z sołtysem (tel. 600 043 814)

 

Pomagać można tez poprzez https://zrzutka.pl/

Czytaj więcej: Wesołych Świąt

Urząd Gminy Gorzyce przedstawił nowy harmonogram odbioru odpadów na rok 2020. Harmonogram do pobrania i druku poniżej.

https://gorzyce.bip.gmina.pl/upload/Harmonogram%20Czy%C5%BCowice%20Gorzyce-1.pdf

 

Terminy odbioru dla nieruchomości można również sprawdzić w aplikacji Eco Harmonogram 

Czytaj więcej: Promocja książki ks. dra hab. Henryka Olszara 2 grudnia 2019 r., godz. 18:00 sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach
Moderator spotkania: Daniel Jakubczyk

Poznaj historię wielkich gorzyckich rodów

Zapraszamy!

Czytaj więcej:

"Spieszmy się kochać ludzi..." Gdy prosiliśmy o biogram do książki Pana Jerzego Pawelca nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie nam pożegnać tak wybitnego czyżowianina.

Pan Jerzy Pawelec był związany zawodowo przez lata z KWK "Marcel", zaś samorządowo od 1998 - 2002 był przewodniczącym rady gminy Gorzyce, w latach 2002 - 2006 pełnił funkcję jego zastępcy. Był zaangażowany w utworzenie gimnazjum, rozbudowę kościoła, przedszkola i boiska sportowego.

Dziękujemy Panie Erwinie za wszystko... Będziemy pamiętać.Czytaj więcej:

Czytaj więcej: Ruch jednokierunkowy obok cmentarzaW związku z "Dniem Wszystkich Świętych " następuje czasowa organizacja ruchu na odcinku ulicy Polnej w Czyżowicach. Ruch jednokierunkowy na wskazanym odcinku obowiązuje od 31.10.2019 r. (od godz. 16:00) do 04.11.2019 r. (do godz. 8:00).

Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie!

Czytaj więcej: Gorzycka Perła 2019Miło nam poinformować, iż w dniu 17 października podczas uroczystej Gali wręczone zostały Nagrody Gminy Gorzyce z dziedziny kultury i sportu. Wśród Laureatów są także mieszkańcy Czyżowic: Pani Małgorzata Król - nagroda z dziedziny kultury, Julia Bura, Miłosz Mencel, Mateusz Zając, Alicja Cojg i Julia Straszewska - nagroda z dziedziny sportu oraz SAL PERSPEKTYWA - nagroda z dziedziny kultury. Wszystkim Laureatom składamy serdeczne gratulacje.

Na Stadionie MOSiR w Wodzisławiu Śląskim miały miejsce powiatowe zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych powiatu wodzisławskiego, których organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a w szczególności naszej Drużynie Młodzieżowej, która zajęła 1 miejsce.
Naszą Gminę w grupie A reprezentowała jednostka z OSP Rogów zajmując 3 miejsce.

Czytaj więcej: Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

Czytaj więcej: Złote Serca dla CzyżowianZaszczytnym tytułem "Złote Serca" podczas uroczystej Gali w Gminnym Centrum kultury w Gorzycach zostali uhonorowani nasi mieszkańcy Państwo Irena i Henryk Sosnowie. Składamy im serdeczne gratulacje.

Czytaj więcej: Spotkanie w sprawie gazyfikacjiSerdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Czyżowic na spotkanie informacyjne w sprawie gazyfikacji naszego sołectwa. Dodatkowo będzie można uzyskać informacje na temat fotowoltaiki.

Czytaj więcej: PIKNIK SOŁECKI oraz uroczyste otwarcie siłowni plenerowej w CzyżowicachSzanowni Państwo!

 

Rada Sołecka z Czyżowic oraz Gminne Centrum Kultury w Gorzycach serdecznie zapraszają na piknik oraz uroczyste otwarcie siłowni plenerowej przy Ośrodku Kultury w Czyżowicach dnia 31 sierpnia 2019 r. o godz. 15.30

 

W programie:

- uroczyste otwarcie siłowni plenerowej

- rozgrzewka oraz pokaz ćwiczeń z instruktorką Grażyną

- gry i zabawy dla dzieci

- malowanie twarzy

- konkurencje strażackie

- mała gastronomia, wata cukrowa

- dmuchaniec

 

Czytaj więcej: Bezpłatne oznakowanie psaJeśli jesteś mieszkańcem Gminy Gorzyce, zapytaj lekarza weterynarii o możliwość bezpłatnego oznakowania psa mikroczipem, szczegóły na plakacie

Czytaj więcej: Dzień dzieckaZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI Z CZYŻOWIC WRAZ Z RODZICAMI NA SOŁECKI DZIEŃ DZIECKA

Czytaj więcej: Dotyk słówCzyżowianka Małgorzata Król, pisząca pod pseudonimem Margaret Feljan wydała swój własny tomik poezji. „Dotyk słów” zawiera 38 osobistych utworów, nasyconych melancholią i trafnymi metaforami. Wierszom towarzyszą pięknie dobrane zdjęcia. Autorka zadedykowała tomik swoim rodzicom. 
Serdecznie gratulujemy Pani Małgorzacie!

Tomik „Dotyk słów” można nabyć w placówkach kultury Gminy Gorzyce w cenie 20 zł.

Czytaj więcej: Wiosenne sprzątanie CzyżowicZapraszam Wszystkich mieszkańców Czyżowic do wiosennego posprzątania śmieci zalegających na poboczach naszych dróg, w rowach czy lesie. Bądźmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy.

Początek 30 marca 2019 o 9:30 przy Ośrodku Kultury

(Worki i rękawice będą do odbioru w miejscu zbiórki) .

Zapraszam serdecznie
Sołtys i Rada Sołecka

Podkategorie

Witamy w dziale poswieconym imprezom minionym! Znajdujace sie tutaj fotorelacje dowodza jak wiele dzieje sie w naszym WDK. Na razie obejmuja one okres od stycznia do czerwca 2007 r. ale juz niedlugo zostana uzupelnione o fotorelacja z obozu w Bierach i inne z "Akcji Lato 2007". Zapraszamy!

Czytaj więcej: Relacje z Imprez

W tej kategorii mozna znalezc m.in. informacje dotyczace imprez nadchodzacych - organizowanych nie tylko przez WDK Czyzowice, szerokiej gamy uslug, jakie swiadczy WDK, oraz wiele innych.
Ogloszenia dotyczace imprez minionych znajduja sie w Archiwum, ale opcja ta dostepna jest wylacznie dla zarejestrowanych uzytkownikow!

Czytaj więcej: Ogłoszenia

Wiejski Dom Kultury
ul. Strazacka 8
44-352 Czyzowice
tel.: 45-13-288
CZYNNY:
OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU W GODZ. OD 12ºº DO 20ºº
W PIĄTKI W GODZ. OD 8ºº DO 16ºº

W SOBOTY I NIEDZIELE WG. ZAPOTRZEBOWANIA

Czytaj więcej: Wiadomosci